Cena odzwierciedla wartość ?

Jak to możliwe, że znalazłeś u konkurencji tańszą ofertę ubezpieczenia …w takim samym zakresie ?

Składki w towarzystwach ubezpieczeniowych wyliczają aktuariusze. Aktuariusz to specjalista z dziedziny obliczania ryzyka. Oblicza ryzyko wystąpienia wypadków losowych stosując metody rachunku prawdopodobieństwa i statystyki.

Aktuariusze we wszystkich towarzystwach chcąc ocenić ryzyko i określić składkę za dany produkt opierają się o te same wskaźniki, tabele, wzory, parametry, dane statystyczne (np. ilość zgonów w danym wieku, częstotliwość zachorowań osób w odpowiednim przedziale wiekowym).

Oczywistym jest zatem, że aby dany produkt zrobić tańszym, konieczne jest albo odjęcie części zakresu, albo dołożenie dodatkowych wyłączeń. Tu pojawia się zagrożenie ze strony tańszych polis, gdyż niestety, ale jakość ochrony spada.

Dlatego wybierając polisę nie należy sugerować się ceną. Ubezpieczenie „od środka” to dość skomplikowany produkt, ich mnogość na rynku, duża konkurencja, a nawet sama forma czasem kilkudziecięciu stron OWU sprawiają, że można podjąć pochopną decyzję.

Ubezpieczenie chroni to, czego najbardziej sie boimy, na czym nam zależy najbardziej.

Jakie mogłyby być konsekwencje dla Ciebie przy wyborze polisy gdybyś zrezygnował z jakości ochrony na rzecz niższej składki ?

Dodaj komentarz

Joanna Chylewska-Michałek
Jestem ekspertem ubezpieczeń - pomogę w kompleksowym zabezpieczeniu Ciebie I Twojej rodziny